Kurzy a psí sporty

V naší pří školičce se naučíte, jak vychovat správného psího parťáka

Naše nabídka

Školička pro štěňátka

Tento kurz je určen pro štěňátka od dvou měsíců (po absolvování nejméně druhého očkování) do cca tří měsíců. Kurz je vhodný pro majitele štěňátek, kteří chtějí zjistit, jaký výcvik je vhodný pro jejich nového kamaráda.

Číst více

Kurz základní výchovy

Kurz je vhodný pro psíky od 3 - 3,5 měsící. Horní věková hranice není omezena. Kurz je rozdělen na teoretickou a praktickou část. V praktické části společně vysvětlujeme princip cviku. Práce s pejskem, je vždy individuální.

Číst více

Individuální lekce

Individuální přístup, při výcviku vašeho pejska. Odstraňování nežádoucího chování při výcviku, zaměření se na cvik, který nezvládáme. Pomoc majiteli se správným působením na psa při výcviku. Diagnostika problémového chování psa a pomoc při jeho odstraňování.

Číst více

Skupinové cvičení

Výcviku se mohou účastnit všichni pejsci bez rozdílu věku od štěňátek po dospěláky. Předpokládá se, že pes je již dobře motivovatelný, není výrazně agresivní vůči dalším psům či osobám, ani nevykazuje ve zvýšené míře strachovou reakci.

Číst více

Obrany

Pro zájem z řad pejskařů jsme pro vás připravili možnost výcviku obran. V tréninku se vám bude věnovat figurant Pavel Urban.

Číst více

Agility

Cvičíme tedy pro zábavu, pro upevnění pozitivního vztahu s pejskem a pro radost z pohybu.

Číst více

Přednášky a semináře

Nabízíme teoretické přednášky a intenzivní semináře s kynologickýcm zaměřením.

Číst více

Internátní výcvik psů

Pobytový výcvik psů, řeší nedostatek času majitele při výcviku. Nápravu nežádoucího chování, převýchovu ...

Číst více

Proč zrovna k nám?

Často se setkávám se spoustou dotazů majitelů psů ohledně základní poslušnosti. Nejčastější dotaz nebo spíše povzdech zní: "Proč můj pes nechce přijít na přivolání? Když ho něco zaujme, tak si můžu vyřvat hlasivky a on si klidně běží dál. Když konečně přijde, tak hned dostane vynadáno. Tváří se, že ví že to udělal špatně, a přesto to příště udělá znovu." - Toto je přesně případ, kdy je postup psovoda naprosto nesprávný, ale bohužel velice častý.

Poradíme vám s výchovou a výcvikem vašeho malého i velkého psího kamaráda. Pomůžeme i v případě nežádoucích návyků či problémového chování. Zabýváme se praktickou stránkou výcviku psa použitelného v běžných životních situacích. Nabízíme výcvikové kurzy pro skupiny i jednotlivce, pro začátečníky i pokročilé. Cvičíme na vlastním pozemku i v terénu, jak v přírodě, tak ve městě a v městských parcích. Využíváme běžné modelové situace a v praxi se učíme jak správně zareagovat a situaci řešit, tak aby si majitelé i pejsci osvojili zásady pohodového vztahu a bezproblémového chování a poslušnosti nejen na upraveném cvičišti, ale hlavně tam, kde se budou při svých vycházkách nejčastěji pohybovat. Pomůžeme vycvičit vašeho psího člena rodiny, ale i připravit psy pro budoucí sportovní kariéru či vychovat parťáka k ochraně páníčka i jeho majetku. ​

Vysvětlíme vám, jak nedělat osudové chyby a naučíme vás, jak správným přístupem získat kýžené ovoce úspěchu a radosti z výcviku. Ukážeme vám, jak postupně naučit psa různé povely. Nastíníme vám, jak váš pes "chápe a rozumí" vašim příkazům. Jak důležitá je motivace a odměna a hlavně v jakou chvíli psa odměňovat. Ukážeme si, jaké druhy odměny můžeme používat. Vysvětlíme, jak nepoužívat "tresty", a přesto vyjádřit psu svou nelibost nad jeho nežádoucím chováním aniž bychom jej odradili od dalšího výcviku nebo si pokazili pohodový vztah se svým psíkem. Dnes se velmi často cvičitelé "chlubí", že cvičí tzv. pozitivní motivací. Pozitivní motivace je samozřejmost. Tedy ani my neděláme nic jiného, než 99% dnešních kynologů. Nicméně klademe důraz nejprve na správnou výchovu psa. Výcvik jako takový je poté již snadnou záležitostí. Bez znalosti, jak cvičit nevychovaného psa, se setkáte s nevalným výsledkem. Výchova však trvá 24 hod denně a zde páníčci chybují nejčastěji. Ukážeme vám, že pes "rozumí" hlavně intonaci vašeho hlasu, pohybům vašeho těla, je citlivý na vaši náladu a toto všechno vás naučíme používat. Výcvik psa je hlavně práce s jeho majitelem. Pozorný čtenář již nyní jistě ví, že i kdyby si nechal svého pejska vycvičit od zkušeného kynologa, pak po předání, jej psík nikdy nebude poslouchat jako svého cvičitele. Proto je třeba, aby se hlavně majitelé naučili, jak k výcviku přistupovat a jak si vytvořit správný vztah se svým psem. Naše kurzy mají omezenou kapacitu, u skupinových cca 8 psovodů v jednotlivých kurzech, proto je zde prostor věnovat se každému individuálně. Pořádáme i kurzy individuální, kde můžeme cíleně pomoci s odstraněním složitějšího problému či nežádoucího návyku. Nebojte se zeptat, žádný dotaz není hloupý a my vám chceme pomoci. Vážíme si všech, kteří přijdou a chtějí se něco dozvědět a naučit. Připravte si otázky, ať jsou naše výcviková setkání pro vás přínosem. Rádi bychom vás přesvědčili, že správným přístupem k výchově a výcviku si s vaším čtyřnohým kamarádem porozumíte. Nebudete potřebovat žádné "psí psychology". Neexistuje totiž problémové chování psů, ale pouze neznalost a špatná výchova od jejich páníčků. Od toho jsme tu my a skutečná kynologie, za níž hovoří skutečné výsledky a naši vycvičení a vychovaní psi. Zastáváme názor, že alespoň základní poslušnost (přivolání, chůze u nohy, sedni-lehni-vstaň, odložení - zůstaň) by měl znát každý pes, od Německého ovčáka s rodokmenem plným pracovních předků, přes psa, kterého má majitel na procházky a vyplnění volného času, přes pokojové psíky až po posledního vesnického voříška.

Pamatujte, že pes je VŽDY obrazem svého pána, nechcete snad, aby ten váš ukazoval jen to nejlepší?
Buďte i vy svému psu přítelem, ale zároveň i autoritou.
My vám ukážeme, jak na to.​